Regulamin sklepu Internetowego Drips-polska.pl

1.Postanowienia początkowe

Sklep Internetowy, zwany dalej „Sklepem”, działający pod adresem https://drips-polska.pl prowadzony jest przez firmę: Dominika Januszewska, nr NIP: 5882234575; REGON: 362344733 z adresem głównym wykonywania działalności 12 Marca 240, 84-200 Wejherowo (numer konta: 40116022020000000483538391).

Nazwy producenta i nazwa (marka) „Drips” prezentowane są na stronach sklepu wyłącznie w celach informacyjnych.

Sądem właściwym dla rozpatrywania sporów wynikających z umowy jest sąd właściwy dla siedziby pozwanego lub sąd właściwy dla miejsca wykonania umowy.

2. Składanie zamówienia

Sklep Internetowy drips-polska.pl prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet.

Zamówienia przyjmowane są na stronie www.drips-polska.pl, w wyjątkowych przypadkach e-mailem na adres drips.polska@gmail.com.

Przed złożeniem zamówienia klient powinien upewnić się, czy towar jest dostępny u producenta. Biżuteria wykonywana jest ręcznie i w pojedynczych egzemplarzach co powoduje jej niepowtarzalność. Istnieje szansa, że w chwili zamówienia przez Internet produkt został kupiony bezpośrednio u Producenta w siedzibie w pracowni plastycznej.

Wszystkie produkty sprzedawane w sklepie są nowe oraz wolne od wad. Każdorazowo Sklep przedstawia pełen opis właściwości (wielkość, kształt, materiał) oraz zdjęcie oferowanego towaru.

Prezentowane w sklepie zdjęcia przestawiają oferowane przez Sklep produkty. Nieznaczna różnica w wyglądzie otrzymanego towaru względem prezentowanego może wynikać z różnych ustawień i parametrów technicznych urządzenia (komputer, tablet, komórka smartfon lub inne urządzenie elektroniczne), a także monitora, na którym Klient przegląda ofertę produktu. W przypadku wątpliwości co do wyglądu przedmiotu wskazany jest kontakt mailowy lub telefoniczny ze Sklepem.

Zamówienia mogą składać Klienci, którzy mają ukończone 18 lat i składają zamówienie w sklepie podając swoje dane osobowe, które są niezbędne do realizacji zamówienia. Wraz ze złożeniem zamówienia Klient wyraża zgodę na zbieranie, przechowywanie oraz przetwarzanie swoich danych osobowych do celów związanych z realizacją zamówienia. (szczegóły w pkt. 5 niniejszego regulaminu).

Po złożeniu zamówienia Klient dostaje e-mailem informację o jego przyjęciu. Realizacja zamówienia rozpoczyna się:

a)      w przypadku zamówień płatnych przelewem – po zaksięgowaniu na rachunku wpłaty

b)      w przypadku zamówień odbieranych osobiście i płatnych gotówką – po wpłynięciu formularza zamówienia na skrzynkę elektroniczną Sklepu lub po kontakcie telefonicznym i indywidualnym umówieniu się ze Sprzedającym

c)       w przypadku zamówień płatnych przez „Przelewy24” – po otrzymaniu potwierdzenia z systemu płatności elektronicznej

Podstawowym warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza adresowego zamówienia i automatyczne przesłanie go do nas. Producent zastrzega sobie prawo do kontaktu z Zamawiającym (Klientem) w celu doprecyzowania zamówienia. Producent zastrzega sobie także prawo do anulacji zamówienia wynikające ze sprzedania towaru w jednakowym czasie – w siedzibie w pracowni plastycznej. Sklep zobowiązuje się tym samym do poinformowania Klienta (bez zbędnej zwłoki) o fakcie i zaproponowania rozwiązania: zmiany zamówienia na inny egzemplarz lub wykonanie na zamówienie (przy dostępności materiałów) specjalnie dla Zamawiającego.

Producent zastrzega sobie prawo do odmowy realizacji zamówień wzbudzających wątpliwości, tzn.  bez podania numeru telefonu lub adresu e-mail, pod którym będzie możliwy kontakt z Klientem (np. w celu potwierdzenie zamówienia lub jego doprecyzowania).

Zamówienia można składać przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Do każdego zamówienia wystawiany jest paragon lub na życzenie Klienta – faktura VAT. Paragon lub faktura VAT wystawiana jest w chwili, gdy wszystkie zamówione przez Klienta towary są skompletowane i gotowe do wysyłki. Aby otrzymać fakturę VAT, należy wysłać prośbę przez e-mail, w którym podane zostaną wszelkie niezbędne do wystawienia faktury dane (Nazwa Firmy, Adres Firmy, NIP Firmy).

Klient może wprowadzić zmiany w zamówieniu do momentu rozpoczęcia realizacji zamówienia. Klient może wycofać złożone zamówienie mailem: drips.polska@gmail.com.

Wszystkie ceny podawane są w złotych polskich (zł) i zawierają podatek VAT w stawce 23%. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca od chwili złożenia przez Klienta zamówienia.

Sklep Drips-polska zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu Internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

Do każdego zamówienia zostaną doliczone koszty przesyłki, z wyjątkiem zamówień odbieranych osobiście.

Zamówione produkty są nieodpłatnie pakowane w taki sposób, aby zapewnić bezpieczny transport.

3. Realizacja zamówienia

Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez klienta i określony w zamówieniu sposób. Klient jest zobowiązany do uważnego obejrzenia zawartości przesyłki – reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas transportu będą rozpatrywane tylko na podstawie protokołu reklamacyjnego spisanego w obecności doręczyciela!

Zamówienia realizowane są w dni robocze od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w godzinach pracy sklepu, tj. 9:30 – 16:30.

Zamówiony towar Sklep dostarcza zazwyczaj w terminie 3 dni, a maksymalnie 14 dni od dnia złożenia zamówienia (w przypadku niedostępności któregoś z towarów). W przypadku towarów zmienianych na życzenie Klienta (zamówienia indywidualne – zmiana rozmiaru, zapięcia i inne zmiany wynikające z prośby Zamawiającego) Sklep dostarcza zamówiony towar w terminie do 30 dni od dnia złożenia zamówienia, chyba że indywidualna umowa z Klientem stanowi inaczej (w sytuacji kiedy trzeba zamawiać dodatkowe kamienie lub inne elementy biżuterii). Towar dostarczany jest za pomocą firmy kurierskiej DPD lub Paczkomatów InPost. O przedłużeniu terminu realizacji klient zostanie poinformowany telefonicznie bądź poprzez E-mail. Zawsze, po wcześniejszym ustaleniu (mailowo lub telefonicznie), możliwy jest odbiór osobisty towaru w pracowni w Wejherowie przy ul. 12 Marca 240.

Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:

-gotówką przy odbiorze osobistym w pracowni przy ulicy 12 Marca 240,

-przelewem bankowym na konto sklepu (numer konta podany podczas procesu składania zamówienia oraz w postanowieniach początkowych niniejszego regulaminu),

-przelewem poprzez system płatności elektronicznych przelewy24.

Koszt wysyłki zależny jest od opcji dostawy jaką wybierze Klient:

– Kurier DPD – 16zł.
Paczkomaty inPost – 15zł

4. Reklamacje i zwroty

Zwroty

Sprzedający informuje, iż zgodnie z obowiązującymi przepisami, Klient będący konsumentem może odstąpić od umowy bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie na piśmie w terminie 14 dni od dnia wydania rzeczy.

Sprzedawca nie przyjmuje żadnych przesyłek i zwrotów towaru za zaliczeniem pocztowym lub pobraniem.

W szczególnych i uzasadnionych przypadkach jest możliwość anulowania zamówienia, pod warunkiem, że nie zostało ono jeszcze wyprodukowane.

Zamówienie powinno być sprawdzone przez Klienta i kierowcę. W tym celu zamówiony produkt / produkty powinny zostać obejrzenie i okazane oraz sprawdzone z protokołem odbioru i wydania towaru.

Poniższe punkty regulują kwestie związane z procedurą zwrotu towaru:

Zwrot towaru jest możliwy tylko wówczas, gdy towar nie był używany ani nie został w żaden sposób uszkodzony.

Zwrot towaru nie dotyczy wyrobów, które są wykonywane na zamówienie indywidualne, oraz w których na życzenie Klienta dokonano jakichkolwiek zmian odbiegających od standardu wyznaczonego przez dany model biżuterii.

Zwracany towar nie może nosić żadnych śladów użytkowania.

Towar musi zostać zwrócony w stanie nienaruszonym, w oryginalnym opakowaniu, z oryginalnymi metkami.

Uwaga: Za wadę nie uznaje się naturalnych inkluzji, wewnętrznych pęknięć oraz naturalnych przebarwień kamieni. Sklep dokłada wszelkich starań, aby produkty były jak najwierniej przedstawione na zdjęciach. 

Do przesyłki zwrotnej należy dołączyć dowód zakupu (paragon lub fakturę VAT). Nie trzeba wypełniać żadnego formularza, wystarczy krótka notatka z informacją kto zwraca towar oraz na jakie konto Sklep powinien zwrócić zapłatę.

W przypadku zwrotu towaru, Klient ponosi koszty przesyłki towaru do i od Klienta. Sklep zastrzega sobie prawo do potrącenia tych opłat z kwoty zwracanej za towar.

W przypadku odstąpienia od umowy Sklep zwraca pieniądze w ciągu 14 dni roboczych od momentu otrzymania przesyłki zwrotnej wraz z pisemnym odstąpieniem od umowy i podanym numerem konta.

Reklamacje
Warunkiem przyjęcia reklamacji jest przesłanie towaru, z opisem wady, na adres dostawcy w terminie 14 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki. Produkty wadliwe są wymieniane na nowe po zgłoszeniu uszkodzenia jeżeli jest taka możliwość. Producent zastrzega sobie prawo do zwrotu kosztów produktu w przypadku kiedy nie ma możliwości wyprodukowania drugiego takiego produktu. Wynika to z niniejszego regulaminu – produkty są wykonywane ręcznie, każda sztuka jest egzemplarzem pojedynczym i nie ma możliwości stworzenia drugiego takiego samego egzemplarza. Producent zastrzega sobie prawo do indywidualnej konsultacji z Klientem i ustalenia dogodnego rozwiązania dla Kupującego.  Koszty przesyłki wymienionego towaru pokrywa Sklep.

Dbaj należycie o biżuterię marki Drips-polska. Chroń przed wodą, środkami czystości, perfumami.
W przypadku biżuterii pozłacanej, możliwe jest, wraz z upływem czasu oraz niewłaściwej ochronie, niewielkie ścieranie się warstwy złota. Dzieje się tak, gdyż biżuteria noszona przy ciele, cały czas ociera się o skórę i ubrania. Aby jak najdłużej cieszyć się biżuterią w kolorze złota,  należy należycie o nią dbać, o czym piszemy powyżej. Sklep zastrzega sobie prawo do możliwości odmowy przyjęcia reklamacji argumentowanej ścieraniem się warstwy złota.

Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.

5. Ochrona danych osobowych

Zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych informujemy, że dane osobowe naszych klientów są przechowywane w zbiorze danych i nie są udostępniane osobom trzecim.

Dane osobowe zbierane są wyłącznie na potrzeby sklepu „drips-polska.pl” oraz przetwarzane w celu realizacji zamówień, prowadzenia akcji promocyjnych, partnerskich i reklamowych z zachowaniem wymogów zabezpieczenia danych określonych w przepisach o ochronie danych osobowych. Dostęp do danych osobowych posiada administrator Sklepu oraz organy państwowe zgodnie z ustawą, a także podmiot obsługujący serwer dhosting.pl. Każdy Klient dysponuje prawem wglądu do swoich danych, poprawienia, żądania zaprzestania przetwarzania danych oraz prawem sprzeciwu, który należy zgłosić do siedziby firmy.

6. Prawa autorskie

Firma „Dominika Januszewska”  posiada wszelkie prawa autorskie do biżuterii oferowanej w Sklepie Internetowym www.drips-polska.pl oraz do zdjęć zamieszczonych na stronie.

Wszystkie materiały znajdujące się na stronie Internetowej Sklepu, a w szczególności teksty, zdjęcia, grafika, dźwięki lub materiały video są chronione prawem autorskim i stanowią własność ich twórców.

Wykorzystywanie wszelkich prezentowanych na stronie Internetowej Sklepu treści jest dopuszczalne tylko w zakresie własnego, osobistego użytku. Kopiowanie, wprowadzanie zmian, przesyłanie, publiczne odtwarzanie, w tym udostępnianie w Internecie, a także wszelkie wykorzystywanie tych treści do celów komercyjnych wymaga uprzedniej pisemnej zgody ich autora lub wydawcy.

Klient przesyłając materiały lub dokumenty do Sklepu zapewnia, że posiada prawa bądź zgodę osób, do których takie prawa należą na dysponowanie wszystkimi materiałami i dokumentami

7.Informacje o plikach Cookies

  1. Portal wykorzystuje technikę plików typu „Cookies”.
  2. Pliki Cookies są niewielkimi informacjami zapisanymi przez serwer na komputerze Użytkownika, które może odczytać przy ponownym połączeniu się z tego komputera. Korzystanie z techniki plików typu „Cookies” nie pozwala na pobieranie jakichkolwiek danych osobowych i adresowych Użytkownika ani żadnych informacji poufnych z jego komputera. W Serwisie technika „Cookies” pozwala określić profil informacji, jakimi Użytkownik Strony Internetowej jest zainteresowany.
  3. Użytkownik może przygotować swoją przeglądarkę sieciową do informowania o tym, kiedy przesyłane są pliki Cookies lub w ogóle do uniemożliwienia przesyłania plików Cookies.
  4. Wyłączenie plików Cookies w przeglądarce nie uniemożliwi korzystania z Serwisu, ale może spowodować utrudnienia w jego funkcjonowaniu.

8. Postanowienia końcowe

Klient wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych i analitycznych przez firmę „Dominika Januszewska”, nr NIP: 5882234575, w szczególności na potrzeby promocji i konkursów organizowanych przez ww.  firmę, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.  U.  z 2002 r.  Nr 101, poz.  926, z późn.  zm.). Jednocześnie Każdy Klient został poinformowany, iż ma prawo do dostępu do treści jego danych osobowych w każdej chwili, ich poprawienia oraz na podstawie art.  32 pkt.  7 i 8 ww.  ustawy do wniesienia żądania zaprzestania ich przetwarzania.

Klient składający zamówienie oświadcza, że zapoznał się z treścią niniejszego Regulaminu i zobowiązuje się do jego przestrzegania akceptując jego postanowienia. W przypadku niedotrzymania postanowień Regulaminu, Sklep jest uprawniony do unieważnienia złożonego zamówienia.

Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu. Regulamin może zostać zmieniony w każdym czasie. Zmiany Regulaminu obowiązują od chwili ich publikacji w Sklepie, na stronie Internetowej. Zmiany nie działają wstecz – nie wpływają na prawa i obowiązki użytkownika w zakresie usług znajdujących się w trakcie realizacji.

Klient wyraża zgodę na wystawienie faktury VAT bez podpisu odbiorcy.

W sprawach nieregulowanych niniejszym Regulaminem obowiązują przepisy kodeksu cywilnego.

Wszelkie uwagi dotyczące funkcjonowania Sklepu, prezentacji i wiarygodności danych czy stwierdzonych nieprawidłowościach prosimy kierować pocztą elektroniczną na adres:  drips.polska@gmail.com